Ako som sa rozhodla napísať (e-)knihu

Kde bolo, tam bolo… nie, takto sa knižka začínať nebude. Nebude to žiadna rozprávka..

No rozpoviem vám príbeh, kedy a ako mi napadlo napísať knihu.

Keď som ešte pracovala ako copywriterka, tak som napísala texty pre jednu menšiu firmu. O pár týždňov neskôr ma oslovil (v tom čase už) bývalý zamestnanec tej firmy, že sa mu páčili moje texty a potreboval by aj on nejaké pre svoj súkromný projekt. Povedala som mu: “Samozrejme, napíšem, čo treba.”  To je to najlepšie, čo sa vám v práci môže stať, ak sa vám klienti vracajú. 🙂

Texty som napísala a odovzdala. Bol spokojný.

Prezradil mi, že má v hlave ďalší projekt a že či by som chcela byť toho súčasťou. Zaujalo ma to, tak som chcela vedieť viac.

“Hľadám niekoho, kto by napísal knihu. Tvoj štýl písania sa mi páči. Šla by si do toho?” medzitým sme si už potykali. 🙂

“Ja? Knihu?!” skoro mi zabehol džús, ktorý som akurát pila.

“Chceš, aby som JA napísala knihu? Napísať článok je v pohode, ale napísať knihu?? To predsa nie je len tak,” namietala som. “Neviem, o čom by som písala.”

Porozprával mi, ako by si to predstavoval a ukončil naše stretnutie to slovami: “Porozmýšľaj a daj mi vedieť.”

 

Dni ubiehali…

Stále som nad tým uvažovala, ale žiadny nápad neprichádzal.

Už som mu chcela napísať, nech osloví niekoho iného. Veď predsa napísať knihu nie je len tak.

Bola som akurát v sprche, keď mi to trklo. Osvietilo ma. Mala som to.

(Stáva sa to aj vám? Mňa v sprche vždy niečo skvelé napadne… súvisiace s prácou, samozrejme. :))

Hneď som mu napísala, že mám konečne príbeh a že to skúsim. Pripravila som osnovu, popis postáv, základný dej, aby mal predstavu, o čom to bude. Zaujalo ho to.

 

Potom sa niečo stalo

(Bez toho by to bola nuda.)

Nevyšlo to.

Napísal mi, že to budeme musieť odložiť, pretože má osobné i finančné problémy.

O pár týždňov na to som sa stala letuškou. Úplne sa zmenil môj život a moje priority.

Knihu som teda prestala riešiť. Písal sa rok 2016.

 

Aká je situácia o 4 roky neskôr?

Chrobák v hlave mi ostal dodnes: „Nápad mám, tak prečo by som knihu nemohla napísať a vydať aj bez neho?“

Mohla.

A napíšem.

Pôvodne som mala v pláne napísať inú knihu (slovenskú „telenovelu“ z prostredia korporátu), ale ako to už v živote býva, veci sa vyvinuli trochu inak. 😀

POZOR! Čítaj ďalej IBA, ak si CHLAP! 😀

 

O čom je moja (e-)kniha?

Vzťahy či už partnerské, pracovné alebo rodinné ma fascinujú, rada o nich diskutujem a aby neostalo iba pri teórii, tak sa v oblasti sebarozvoja a medziľudských vzťahov aj vzdelávam.

Okrem toho som súčasťou projektu pre chlapov chlap20.sk (i pre ženy zenasnov.sk), a to bolo aj podnetom, prečo sa rozhodla spísať svoje príbehy zoznamovania sa s chlapmi (veľa je tam aj zo zahraničia) a ísť s kožou na trh.

Viem, že chlapom pomôže zákulisný pohľad ženy na situácie, ktoré môžu bežne so ženou zažiť. Chlapom dávam pohľad zhora, aby sa mohli poučiť a nerobili zbytočné chyby pri ďalšej žene, ktorá sa im páči (a mohla by byť tou pravou).

Predstavujem ti moju prvú e-knihu…

Do e-knihy som vložila skutočné zážitky, ktoré ti pomôžu pripraviť sa na najrôznejšie situácie, ktoré ti život so ženami prinesie.

Opisujem v nej 20 pestrých situácií, v ktorých ti ukážem, čo som sama ako žena s mužmi zažila, čo mi vadilo a čo ma, naopak, na mužoch priťahovalo a imponovalo mi.

E-kniha je plná hodnotných informácií, ktoré v správnych rukách dokážu urobiť z ustráchaného chlapca „MUŽA“, ktorému nepovie „NIE“  žiadna žena jeho snov.

Klikni sem a zisti, ako zaručene (ne)zbaliť ženu »

Written by Martina
Pred pár rokmi som opustila prácu v korporácii a vydala som sa cestou väčšej slobody, ktorá mi dáva možnosť cestovať nielen po Slovensku. Mám rada dobrodružstvo a rada snívam, avšak niečo pre to aj robím, aby sa sen stal realitou. Chcem spomínať na to, čo som zažila a nie to, čo som vlastnila, preto dlho #neobsedím :)