Slovensko

Možno ste si už niečo prečítali v sekcii „O mne„, a tak viete, že zahraničie ma priťahuje ako magnet. No napriek tomu by som chcela poriadne spoznať vlastnú krajinu.

V zahraničí vždy hrdo poviem, že pochádzam zo Slovenska a začnem im opisovať, akú krásnu prírodu a miesta tu máme. Vďaka tomu mi veľa ľudí povedalo, že by sa sem radi prišli pozrieť. Potešilo ma, že niekoľko z nich to už aj splnilo a mohla som im to tu trošku ukázať :). Veď predsa máme byť na čo hrdí..

 

A nejak takto to začalo..

V decembri 2016 som bola na vianočnom večierku, na ktorom som dostala malý zápisník. Rada si zapisujem veci offline a stále mám po ruke (v kabelke) nejaký zápisník na poznámky.

A z tohto darčeka vznikol Denníček nápadov. Niekoľko dní či týždňov tam nič nepribudlo.

O pár dní neskôr som sa stretla s kamoškou, ktorá chcela založiť blog o Slovensku. Dohodli sme sa, že do toho pôjdeme spolu. Blog fungoval niekoľko dní, avšak obe sme cítili, že to asi nebude ono. Obe sme chceli niečo iné. Tak sme sa dohodli, že ja si spravím niečo svoje.

Konečne pribudla do denníčka prvá poznámka – vlastný blog. Založila som neobsedim.sk

Naďalej som rozmýšľala aj nad blogom o Slovensku, pretože ten nápad ma nadchod. Chcela som vymyslieť niečo iné. No, nič zaujímavé mi nenapadlo.

Prišiel mi na um iba názov projektu Rozcestujme Slovensko (názov som zmenila na Zažime Slovensko), ale nevedela som, čo sa pod tým pojmom skrýva.

Až o niekoľko mesiacov neskôr v novembri 2017 počas obedňajšej prestávky v škole (navštevovala som semestrálne štúdium digitálneho marketingu v Prahe) mi to trklo.

 

Projekt Zažime Slovensko sa začína formovať

Prvotnú myšlienku som musela trochu učesať. Teraz už mám základné smerovanie naplánované a môžem(e) začať.

Cieľom je dostať viac Slovákov von, aby objavovali krásy našej krajiny a aby spoznávali viac vlastnú domovinu. Chem to spraviť zábavným, zaujímavým a podnetným spôsobom.

Vymyslela som toho veľmi veľa. Bude to obrovské. Začínam(e) po malých krokoch. Jedna vec je, čo som vymyslela a druhá vec, ako sa to podarí zrealizovať. Sama som zvedavá, čo všetko z toho vznikne.

Verím, že budete súčasťou Zažime Slovensko (sledujte nás na Instagrame).

Už onedlho vám prezradím viac 🙂